Kartellezés miatt büntettek európai autóipari beszállítókat
Kartell megállapodás miatt összesen 141,8 millió euró bírságot vetett ki az EU-Bizottság négy autóipari beszállító vállalatra.
Kartell megállapodás miatt összesen 141,8 millió euró bírságot vetett ki az EU-Bizottság négy autóipari beszállító vállalatra.
A miniszterelnök a bürokraták birodalmának nevezte az Európai Uniót a L'Express című francia politikai hetilap szerdán megjelent számában.
Szankciókkal fenyegette meg Máltát az Európai Unió arra az esetre, ha a kormány nem vonja vissza azt a döntését, hogy visszaküldi Líbiába az onnan érkezett több száz illegális menekültet.
Az Európai Unió egyik legfőbb döntéshozó szerve, az Európai Parlament az elmúlt napokban támogatta azt a kompromisszumot, amelyet különböző brüsszeli testületek egyeztetése nyomán terjesztettek a képviselők elé a 2014-2020 közötti időszak költségvetési tervezetéről. A végleges döntés alighanem idén ősszel születik meg a következő középtávú időszak kiadásairól, de az egyik legfontosabb újdonság, hogy a kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) számára jelentős támogatásokat különítettek el.
Donald Tusk lengyel miniszterelnök az egyik helyi napilapnak nyilatkozva elmondta, hogy 2019 előtt nem vezetik be az eurót.
Még nem volt példa arra, hogy egy tagállam gyakorlatilag az Európai Uniót elítélő határozatot fogadjon el, bár 2000-ben, amikor a Jörg Haider vezette Szabadságpárt kormányra kerülése miatt szankciókkal sújtották Ausztriát, az osztrák kormány egy az EU-ról szóló népszavazással fenyegetőzött. Akkor még idejében feloldották a szankciókat.
Sokan féltik a frissen elnyert uniós tagsággal járó versenytől a horvát vállalatokat és a halászokat, sőt az is előfordulhat, hogy Brüsszel hamarosan túlzottdeficit-eljárással köszönti a 28. EU-tagállamot.
Ultimátumot adott az Európai Uniónak Málta pénteken: Brüsszel vagy kiemelten támogatja a szigetországot az illegális bevándorlás elleni harcban, vagy Valletta módszeresen hazafordítja a menekülteket.
Hírügynökségi információk szerint a magyar parlament tegnapi határozatát az uniós országok vezetői megkapták, tanulmányozták, majd a teljes tanácstalanság percei után eljuttatták az Idióta Levelek és Különleges Népszokások Ügyosztályra, hátha valaki segít megfejteni a tartalmát.
Kína felajánlotta, hogy mennyiségi korlátot és minimális árat szab meg az Európai Unióba irányuló napelem-kivitelre, hogy kompromisszumot találjanak a kínai napelem-export ügyében kirobbant kereskedelmi vitában.
Durván megsértette az uniós közösségi jogot az Európai Parlament a Tavares-jelentés elfogadásával, a "hatalmi visszaélés" mögött pedig üzleti érdekek húzódnak meg – ez áll abban az országgyűlési határozati javaslatban, amelyet Rogán Antal, Kocsis Máté és Gulyás Gergely nyújtott be a parlamentnek csütörtökön.
Az európai uniós csatlakozással Horvátország "végre-valahára levetkőzheti a balkáni státust", hiszen az ország sokkal inkább közép-európainak tekinti magát, és nem kíván azonosulni "sem sorsában, sem lemaradásában" a többi nyugat-balkáni állammal - emelte ki Kemenszky Ágnes, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa az MTI-nek nyilatkozva. Horvátország július 1-jén lett az EU 28. tagállama.
Horvátország mától az unió tagja. A csatlakozás nem egy folyamat vége, hanem a nyugat-balkáni államok integrációjának kezdete. Az Európai Unió immáron nem maradhat közömbös a térség országai, és azok problémái iránt.
Takarékossági intézkedéseket vezetnek be az Európai Unió intézményeinél, átmenetileg befagyasztják a fizetéseket, emelik a heti munkaidőt és a nyugdíjkorhatárt - erről állapodott meg az Európai Bizottság, az Európai Parlament és a tagállamok.
A nyugat-balkáni országok uniós csatlakozásának segítésére szólított fel Kövér László szombaton Zágrábban.
Hétfőn Horvátország csatlakozik az Európai Unióhoz. Bár a legtöbb uniós ország nem engedi be a horvátokat a munkaerőpiacára, Magyarország kivételt tesz, ami azt jelenti, hogy magyarok is szabadon vállalhatnak munkát Horvátországban. Márpedig átlagkeresetek terén déli szomszédaink jobban állnak, mint mi. Megéri a magyaroknak a horvátoknál dolgozni, vagy érdemes inkább másfele venniük az irányt?
Kritizálta az Európai Uniót és a "nyugatiakat" Orbán Viktor a horvát közszolgálati tévének (HTV) adott interjújában.
Miközben az évtized mutyiját azzal indokolja a kormány, hogy küzd a dohányzás ellen, az unióban egész mást művel.
Franciaország hisz Európában, de "nem vagyunk Európa fejbólintó Jánosa" - jelentette ki kedden a France 3 televízióban a francia miniszterelnök.
Az ország gazdasági teljesítményének ötöde eltűnt, a munkanélküliség 15 százalékot ugrott egyik napról a másikra, a kivándorlás pedig aggasztó méreteket öltött. A két éve még zuhanó mutatókat produkáló Lettország jövő év elejétől mégis az eurózóna 18. tagja lehet. Hogyan tudták ezt elérni egy soha nem látott krízis közepette? Magyarország számára is lehetnek megfontolandó elemek a lett példában?